تبلیغات
آیا می‌دانید - ساخت دستبند ضد برق‌گرفتگی توسط محققان ایرانی
آیا می‌دانید
علم است که آینده را می‌سازد

مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 27 اسفند 1393

محققان دانشکده برق و کامپیوتر دانشگاه سمنان موفق به طراحی و ساخت دستبند ضد برق گرفتگی شدند.

 به گزارش وبسایت خبری «آیا می دانید»  به نقل از ایسنا ، دستبند ضد برق گرفتگی توسط دکتر نیما امجدی و شهاب والی زاده علوی طراحی و ساخته شده و با همکاری پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان به شماره 85023 در اداره کل مالکیت صنعتی به ثبت رسیده است.

دکتر امجدی در این باره گفت: دستبند ضد برق گرفتگی، به منظور کامل شدن تجهیزات ضد برق گرفتگی و بر اساس تشخیص برق گرفتگی بطور مستقیم، از روی بدن شخص در معرض خطر طراحی شده است.

وی افزود: این دستبند از یک هسته آهنی به همراه سنسوری به منظور تشخیص برق گرفتگی در بین هسته تشکیل شده که با الهام از آمپرمترهای چنگکی طراحی شده است.

امجدی تصریح کرد: این دستبند دارای یک ماژول فرستنده و گیرنده است که پس از تشخیص خطا به سرعت و به صورت اتوماتیک اقدام به قطع تابلو می‌کند.

امجدی خاطرنشان کرد: این دستبند قادر به تشخیص هر نوع برق گرفتگی که از مسیر حداقل یک دست رخ بدهد، خواهد بود.

بر اساس این گزارش، تشخیص برق گرفتگی‌های دست به دست که تا به حال هیچ ابزاری از جمله ترانس ایزوله و کلید محافظ جان نمی‌توانند این نوع خطا را تشخیص دهند، به راحتی توسط این دستگاه قابل تشخیص است و با توجه به اینکه از ماژول‌های فرستنده و گیرنده رادیویی استفاده شده، سرعت عملکرد دستگاه در حدود چند میلی ثانیه و حساسیت دستبند در حدود چند میلی آمپر است.امیدوارم مورد پسند شما واقع شده باشد...

وبسایت خبری آیا می دانید

www.ayao.ir

برچسب ها: رعد و برق، دستبند، برق‌گرفتگی، دانشگاه سمنان،
ارسال توسط admin
آرشیو مطالب
صفحات جانبی
امکانات جانبی
ayao

قالب وبلاگ