تبلیغات
آیا می‌دانید - تجهیزات تولیدی جدید برای حمایت از شرکت‌های فناوری‌ نانو
آیا می‌دانید
علم است که آینده را می‌سازد

تجهیزات تولیدی برای شرکت‌های نوپای فعال در حوزه فناوری‌ نانو در محل دهکده علوم دانشگاه لوند (Lund University) تأسیس می‌شود.

  به گزارش وبسایت خبری «آیا می دانید»  به نقل از ایسنا ،   به گفته لارس ساموئلسون، استاد نانوفیزیک دانشگاه لوند، «با این تجهیزات جدید، شرایطی فراهم می‌شود تا شرکت‌های جدید بدون نیاز به ترک کشور سوئد، بتوانند از مرحله تحقیق و توسعه به تولید کامل برسند».

این پروژه از تحقیقات موفق حوزه نانوسیم‌ها در دانشگاه لوند که در قالب آن شرکت‌های فناوری‌ نانویی نظیر Glo AB و Sol Voltaics AB ایجاد شده‌اند، نشات گرفته است.

این زیرساخت برای تمامی شرکت‌ها و محققان کشور سوئد طراحی شده است تا بتوانند بدون نیاز به سرمایه‌گذاری در تجهیزات گران قیمت، محصولات خود را با استانداردهای صنعتی توسعه داده و تولید کنند.

دانشگاه لوند در کنار این پروژه، قصد دارد آزمایشگاه نانوی لوند را که یک آزمایشگاه تحقیقاتی در حوزه نانوسیم‌هاست، گسترش دهد. با این دو طرح جدید، مسیر خلق زنجیره ارزش کامل از تحقیقات تا بازار فراهم می‌گردد. انتظار می‌رود که مجموعه شرکت‌های وابسته به دانشگاه لوند بتوانند با استفاده از این تجهیزات تولید نانو، محصولات خود را توسعه دهند.

مطالعات اولیه برای توسعه این تجهیزات با حمایت مالی Vinnova and Region Skåne و کنسرسیوم نانومتر استراکچر در دانشگاه لوند آغاز گردید. هدف از اجرای این طرح، ایجاد یک کانون رقابتی بین‌المللی و خوداتکا است.

لازم به ذکر است، کنسرسیوم نانومتر استراکچر در سال 1989 در دانشگاه لوند تأسیس شده و در حال حاضر یکی از حوزه‌های تحقیقاتی راهبردی کشور سوئد محسوب می‌شود.امیدوارم مورد پسند شما واقع شده باشد...

وبسایت خبری آیا می دانید

www.ayao.ir
طبقه بندی: علمی و آموزشی، 
برچسب ها: فناوری نانو،
ارسال توسط admin
آرشیو مطالب
صفحات جانبی
امکانات جانبی
ayao

قالب وبلاگ