تبلیغات
آیا می‌دانید - همکاری مشترک برای ساخت چاپگرهای سه بعدی گرافنی
آیا می‌دانید
علم است که آینده را می‌سازد

مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 27 اسفند 1393

شرکت گرافن‌ تری‌ دی لب با همکاری شرکت زی‌ گو روبوتیکس قصد ساخت چاپگرهای سه بعدی دارد که در آن‌ها از نانوکامپوزیت‌های گرافنی استفاده شده است. نمونه اولیه این چاپگر، طی چند ماه آینده ساخته خواهد شد.

 به گزارش وبسایت خبری «آیا می دانید»  به نقل از ایسنا ،   شرکت گرافن‌ تری‌ دی لب (Graphene 3D Lab) اعلام کرد که قرارداد همکاری مشترک با شرکت زی‌گو روبوتیکس (ZeGo Robotics) منعقد نموده است. این دو قصد دارند تا در قالب این همکاری مشترک، اقدام به تولید نمونه اولیه چاپگر سه بعدی نمایند. این چاپگر از فیلامنت‌های گرافنی و دیگر مواد کامپوزیتی تقویت شده برای چاپ استفاده می‌کند. براساس توافق‌های انجام شده، نمونه اولیه این دستگاه تا سه ماه آینده تولید می‌شود که مالکیت فکری آن در اختیار شرکت گرافن‌تری‌دی‌لب خواهد بود. براساس این توافق‌نامه، شرکت گرافن‌تری‌دی‌لب می‌تواند بدون خرید لیسانس یا پرداخت وجه، از پتنت‌های ثبت شده شرکت زی‌گو که مربوط به ساخت این چاپگر است، استفاده کند.

دانیل استولیاروف، مدیرعامل شرکت گرافن‌تری‌دی‌لب، می‌گوید: «گرافن‌تری‌دی‌لب معتقد است که توسعه این چاپگر سه بعدی براساس نانوجوهر گرافنی شکل می‌گیرد.»

دانیل گونچاروف، مالک شرکت زی‌گو، نیز می‌گوید: «این یک فرصت بسیار عالی برای شرکت زی‌گو است تا با شرکت گرافن‌تری‌دی‌لب همکاری داشته باشد. در این پروژه، تجربه ما در زمینه ساخت چاپگر سه بعدی با نانومواد تولید شده توسط گرافن‌تری‌دی‌لب ترکیب شده و محصولی جدید به‌دست می‌آید.»

گرافن‌تری‌دی‌لب مطمئن است که فناوری شرکت زی‌گو در نقطه عطفی قرار گرفته و به زودی وارد مرحله رشد و شکوفایی می‌شود.

شرکت گرافن‌تری‌دی‌لب در حوزه تولید نانوکامپوزیت‌های مبتنی بر گرافن فعالیت دارد نانوکامپویزیت‌هایی که برای استفاده در چاپگرهای سه بعدی مختلف قابل استفاده است. این شرکت در حال حاضر در بخش طراحی و تولید چاپگرهای سه بعدی نیز فعالیت دارد. کارخانه این شرکت در نیویورک قرار داشته و در حال حاضر سه پتنت مختلف در دفتر ثبت اختراعات آمریکا دارد.امیدوارم مورد پسند شما واقع شده باشد...

وبسایت خبری آیا می دانید

www.ayao.ir
طبقه بندی: علمی و آموزشی، 
برچسب ها: فناوری نانو،
ارسال توسط admin
آرشیو مطالب
صفحات جانبی
امکانات جانبی
ayao

قالب وبلاگ