تبلیغات
آیا می‌دانید - موفقیت محققان ایرانی در تولید مدل حیوانی لایه دوم پوست
آیا می‌دانید
علم است که آینده را می‌سازد


رئیس مرکز تحقیقات سلولی مولکولی دانشگاه علوم پزشکی ایران از تلاش‌ محققان این مرکز برای تولید لایه دوم پوست در سوختگی‌های شدید با همکاری دانشگاه صنعتی امیرکبیر خبر داد که در فاز حیوانی نتایج مطلوبی داشته است.

به گزارش وبسایت خبری «آیا می دانید»  ،دکتر محمدتقی جغتایی در گفت‌وگو ایسنا، تحقیقات در زمینه مهندسی بافت را از دیگر زمینه‌های مطالعاتی این مرکز ذکر کرد و یادآور شد: تمرکز تحقیقات این مرکز در حوزه مهندسی بافت بر روی استخوان و پوست است که در این راستا محققان مرکز به دنبال راه حل‌هایی برای تولید لایه "درم" پوست هستند.

وی لایه "درم" پوست را لایه دوم پوست دانست و اظهار کرد: در سوختگی‌ها معمولا لایه "اپیدرم" به عنوان لایه بیرونی پوست آسیب می‌بیند و در صورت شدت زیاد سوختگی، لایه دوم پوست نیز از بین می‌رود که در این صورت اسکار (زخم) بر روی پوست ایجاد می‌شود.

جغتایی، با تاکید بر اینکه در حالت بروز اسکار به جای ایجاد پوست، لایه "همبند" ایجاد می‌شود، خاطر نشان کرد: در این مطالعات به دنبال تولید "درمی" هستیم که جای لایه همبند را بگیرد.

رئیس مرکز تحقیقات سلولی مولکولی دانشگاه علوم پزشکی ایران با تاکید بر اینکه این مطالعات بر روی مدل‌های حیوانی در فاز آزمایشگاهی در حال انجام است، یادآور شد: با همکاری محققان دانشگاه صنعتی امیرکبیر با استفاده از نانو الیاف داربستی را برای این منظور طراحی کردیم.

به گفته وی با استفاده از نانو داربست تولید شده، هشت پروژه تحقیقاتی بر روی حیوانات بزرگ اجرایی و نتایج مطلوبی برای تولید لایه "درم" پوست کسب شده است.امیدوارم مورد پسند شما واقع شده باشد...

وبسایت خبری آیا می دانید

www.ayao.ir
طبقه بندی: پزشکی و روان شناسی،  اخبار علمی کشور، 
برچسب ها: لایه دوم پوست، محققان ایرانی،
ارسال توسط admin
آرشیو مطالب
صفحات جانبی
امکانات جانبی
ayao

قالب وبلاگ