تبلیغات
آیا می‌دانید - چه حیوانی ممکن است ما را بخورد؟!
آیا می‌دانید
علم است که آینده را می‌سازد

مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 20 اسفند 1393

برخلاف تصور رایج، احتمال بسیار کمی هست که یک حیوان گوشتخوار انسان را بخورد؛ چون واقعیت این است که منطقه زندگی آنها از انسان‌ها بسیار دور است. البته درباره خرس‌ها خطر کمی بیشتر است، چون معمولا مردم خرس‌ها را دست‌کم می‌گیرند.

 به گزارش وبسایت خبری «آیا می دانید»  به نقل از مجله دانستنیها ، به‌هرحال، کل تعداد کسانی که در سراسر جهان به دست خرس‌ها کشته می شوند در طول سال به ۳۰ ـ‌ ۲۰ نفر هم نمی‌رسد. از نظر آماری، احتمال این‌که شما را یک شیر بکشد، حتی از احتمال این‌که بر اثر اصابت رعد و برق بمیرید هم کمتر است.

اما حیوانات دیگری هستند که از گوشتخواران برای ما خطر بیشتری دارند؛ آنها البته نمی‌توانند ما را بخورند، اما می‌توانند ما را بکشند؛ از جمله بوفالو، مار، عنکبوت، سگ و البته زنبور. در مقابل این دسته، حیوانات دیگری هستند که نمی‌توانند شما را بکشند، اما حتما انسان مرده را خواهند خورد. پشه‌ها معمولا بیشتر خون بدن مرده را می‌خورند؛ اما اجزای بدن معمولا توسط دو جانور دیگر به نام‌های دمودکس فولیکولوروم و دمودکس بویس خورده می‌شود؛ حیواناتی که جثه آنها تنها ۳/۰ میلی‌متر طول دارد، و بیش از ۹۰ درصد اجساد انسانی توسط آنها خورده می‌شود.امیدوارم مورد پسند شما واقع شده باشد...

وبسایت خبری آیا می دانید

www.ayao.ir

طبقه بندی: محیط زیست، 
برچسب ها: چه حیوانی ممکن است ما را بخورد؟!،
ارسال توسط admin
آرشیو مطالب
صفحات جانبی
امکانات جانبی
ayao

قالب وبلاگ