تبلیغات
آیا می‌دانید - ابداع درمان جدیدی برای میگرن
آیا می‌دانید
علم است که آینده را می‌سازد

مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 13 اسفند 1393
محققان دانشگاه ایالتی نیویورک که این درمان را ابداع کرده اند نتایج مطالعه خود را در نشست سالانه انجمن مداخلات رادیولوژی ارائه دادند.


به گزارش وبسایت خبری «آیا می دانید»  به نقل از ایرنا،این درمان شامل تزریق چهار درصد لیدوکائین به ناحیه گانگلیون(ganglion) است.گانگلیون یاخته های پشت حفره بینی است که به شدت با ابتلا به میگرن ارتباط دارد.

کنت مانداتو که مسوول برگزاری این مطالعه است،گفت:سردردهای میگرنی یکی از شایع ترین بیماری های ناتوان کننده در آمریکا است که هزینه و عوارض جانبی مصرف داروهای آن نیز طاقت فرسا است.

وی با اشاره به این که نتایج آزمایش این درمان بر روی بیماران نوید بخش است،گفت:تزریق لیدوکائین به ناحیه گانگلیون به عنوان یک دکمه تنظیم کننده برای مدار میگرن مغز عمل می کند.

سردرد های میگرنی به صورت درد های ضربه ای و تپش دار در نقطه ای از سر توصیف می شود و معمولا نیمی از مغز را در بر می گیرد. مدت زمان این درد بین 4 تا 72 ساعت است و زندگی فرد را مختل می کند.

معمولا این افراد نسبت به صدا و نور حساس می شوند و بیماری آنان با این دو عامل افزایش می یابد. رژیم غذایی، استرس و تغییرات هورمونی در میزان و شدت این بیماری نقش مهمی دارد. طبق آخرین آمار انستیتو ملی سلامت، حدود 10 درصد از افراد سراسر دنیا به این بیماری مبتلا هستند و تعداد مبتلایان زن 4 برابر مردان است.امیدوارم مورد پسند شما واقع شده باشد...

وبسایت خبری آیا می دانید

www.ayao.ir
طبقه بندی: پزشکی و روان شناسی، 
برچسب ها: میگرن، درمان،
ارسال توسط admin
آرشیو مطالب
صفحات جانبی
امکانات جانبی
ayao

قالب وبلاگ