تبلیغات
آیا می‌دانید - افزایش تمرکز در مطالعه با دستگاه ابداعی محققان ایرانی
آیا می‌دانید
علم است که آینده را می‌سازد

محققان دانشگاه علوم پزشکی شاهد بر اساس سیستم بینایی و امواج مغزی، دستگاهی برای افزایش تمرکز طولانی مدت کاربر ارائه دادند.

به گزارش وبسایت خبری «آیا می دانید» علی غریبی، مجری طرح در گفت‌وگو با ایسنا به مشکلات ناشی از عدم تمرکز در زمان مطالعه اشاره کرد و گفت: بسیاری از افرادی که نیاز به مطالعات عمیق به مدت طولانی دارند مانند دانشجویان و افرادی که برای کنکور آماده می‌شوند همواره با مشکلاتی در زمینه تمرکز مواجه هستند.

وی با بیان این که اخیرا مطالعاتی در این زمینه اجرایی شده است، ادامه داد: در این مطالعات، دستگاهی برای افزایش تمرکز ارائه کرده‌ایم که بر اساس مکانیزم‌های بینایی و شنوایی و بازخوردهایی که از سیستم عصبی دریافت می‌کند، موجب افزایش تمرکز در افراد خواهد شد.

مجری طرح افزود: این دستگاه شامل قسمتی شبیه کلاه است که با گذاشتن بر سر، فرآیند تمرکز فرد آغاز می‌شود و بر اساس مکانیزم سیستم بینایی و شنوایی ماموریت‌های لازم را اجرایی می‌کند.

غریبی اضافه کرد: امواجی در مغز وجود دارند که در زمان تمرکز ایجاد می‌شوند و این امواج از طریق نوار مغزی قابل مشاهده است. این دستگاه بر اساس بازخوردهایی که از طریق نوار مغزی دریافت می‌کند و همچنین سیستم بینایی و شنوایی زمینه‌ای برای تمرکز طولانی‌مدت فرد ایجاد خواهد کرد.امیدوارم مورد پسند شما واقع شده باشد...

وبسایت خبری آیا می دانید

www.ayao.ir
طبقه بندی: اخبار علمی کشور،  پزشکی و روان شناسی، 
برچسب ها: محققان ایرانی، افزایش تمرکز،
ارسال توسط admin
آرشیو مطالب
صفحات جانبی
امکانات جانبی
ayao

قالب وبلاگ